Film ve yayın endüstrisi için uzaktan robotik kamera sistemleri

Film ve yayın endüstrisi için uzaktan robotik kamera sistemleri

SPINEA, sro, birkaç yıldır redüksiyon dişli kutularını, film endüstrisi için özel kamera sistemlerinin geliştirilmesinde lider olan Filmotechnic'e tedarik etmektedir. Kamera sistemleri Hızlı ve Öfkeli 9, James Bond, İmkansız Görev, Transformers, Taşıyıcı, Avatar, Hobbitler, Tomb Raider, Yıldız Savaşları gibi birçok başarılı uzun metrajlı filmde kullanıldı.

    Filmlerde veya spor programlarında çeşitli dinamik sahnelerin çekilmesi, uzayda hızla hareket edebilen, hedef nesneyi (sahneyi) takip edebilen ve yine de görüntü stabilitesini ve keskinliğini koruyabilen kamera sistemleri gerektirir.

Bu amaçlar için, film çekme aracına, helikoptere, kamera vincine veya raylar üzerindeki tramvaya monte edilebilen, uzaktan kumandalı robotik kamera sistemleri kullanılmaktadır. Bu şekilde konumlandırılan bir kameranın hareketi altı eksene kadar kontrol edilebilir, bu da kameranın yüksek derecede hareket serbestliğine sahip olduğu anlamına gelir. Sistemler, hareket halinde çekim yaparken ortaya çıkan istenmeyen kamera sarsıntısını ve titreşimleri ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.

     Hızlı ve hassas kamera hareketlerini gerçekleştirmek için çok çeşitli ortam sıcaklıklarında ve her türlü hava koşulunda çalışabilen hassas küçük boyutlu dişlisiz dişli kutularına ihtiyaç vardır. İdeal çözüm, yüksek tork yoğunluğuna (torkun dişli kutusu boyutlarına ve ağırlığına oranı) sahip TwinSpin® G serisi dişli kutularını kullanmaktır. Bu parametreyle, kamera sisteminin genel tasarımı boyut ve ağırlık açısından daha küçük olabilir, böylece ekipmanın genel ataletini azaltarak daha fazla hareket dinamiği sağlanır.

     TwinSpin® G serisi dişli kutuları aynı zamanda "içi boş mil" versiyonunda da mevcuttur; yani, kamera sisteminin ayrı ayrı eksenlerinin tahrik ve hareket kontrolü ve kameranın güç kaynağı için kabloların yönlendirilebildiği sürekli bir giriş mili deliğine sahiptir. bu delikten.

    Bu tür kamera sistemlerindeki dişli kutuları aynı zamanda jiroskop sabitleyici görevi görerek mekanik görüntü sabitleme sağlar. Bu, jiroskop tarafından algılanan harekete karşı hareketle yapılır. Dişli kutuları, engebeli arazi, rüzgar veya yerleştirildiği ekipmandan kaynaklanan titreşimlerden kaynaklanan istenmeyen kamera hareketlerine tepki vermeli ve kamerayı istenilen pozisyonda tutmalıdır. Küçük bir açısal mesafeye göre hareket yönünde yüksek sıklıkta değişiklik olur. TwinSpin® dişli kutuları boşluksuz mekanizmaları, yüksek hassasiyetleri ve düşük giriş ataleti sayesinde bu tür hareketlerle başa çıkabilir ve böylece güvenilir stabilizasyon sağlar.

Uzaktan kumandalı kamera sistemlerinde TwinSpin® kullanmanın avantajları aşağıdaki özellikleri içerir:

- serbest tekerlek mekanizması

- yüksek konumlandırma doğruluğu

- küçük boyutlu ve hafif

- içi boş mil tasarımı

- yüksek dinamik yük kapasitesi

- yüksek sertlik ve titreşim direnci

- düzgün çıkış hareketi

- Zorlu koşullarda ve geniş sıcaklık aralığında çalışma güvenilirliği

(-40°C ila 50°C)

 

SPINEA® birkaç yıldır redüksiyon dişli kutularını film endüstrisi için özel kamera sistemlerinin geliştirilmesinde lider olan Filmotechnic'e tedarik etmektedir. Kamera sistemleri Hızlı ve Öfkeli 9, James Bond, İmkansız Görev, Transformers, Taşıyıcı, Avatar, Hobbitler, Tomb Raider, Yıldız Savaşları gibi birçok başarılı uzun metrajlı filmde kullanıldı.


  1. Ana Sayfa
  2. Bilgiler
  3. Film ve yayın endüstrisi için uzaktan robotik kamera sistemleri
logo