Kartezyen robotlarda yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlileri TwinSpin

Kartezyen robotlarda yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlileri TwinSpin

Robot uygulamaları için yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlileri TwinSpin® geliştirildi; kesin parametrelere ve kompaktlığa odaklanılıyor.

Kalıplama pres makineleri gibi şekillendirme makinelerinin bulunduğu pazarda şu sıralar patlama yaşandığı bildiriliyor. Tanınmış birkaç şirket, bu parçaların otomatik işlenmesi için karmaşık makineler de dahil olmak üzere, parça üretimine yönelik karmaşık çözümler sunmaktadır. SPINEA firmasının TwinSpin ® redüktör dişlileri, dönme kollarına ve Kartezyen robot ekseninin bileğine entegre edilmiştir. Şirketler bu yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlilerini uzun yıllardır kullanıyor ve teknik özelliklerinin değerini biliyorlar.  

Yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlileri TwinSpin ® robot uygulamaları için geliştirildi; kesin parametrelere ve kompaktlığa odaklanılıyor. Bu özellikler, Kartezyen robotun tüm bileşenlerin ağırlığını en aza indirmeyi amaçlayan ek ekseni veya bileği nedeniyle oldukça takdir edilmektedir. Tork yoğunluğu parametresi robot çözümleri için kilit öneme sahip olarak belirlendi; özellikle torkun kütleye bölünmesi. Parametre, çıkış tork değerinin eş zamanlı olarak korunması üzerine bu sektördeki ağırlığın azalma eğilimini gösterir. Ayrıca toplam robot işletme maliyetlerinin azaltılmasında da faydalıdır. Bilek ağırlığındaki herhangi bir azalma, çalışma enerjisinin azalmasına ve ardından işletme maliyetinden tasarruf edilmesine neden olur. Taşıma hareketleri her zaman potansiyel çarpışma ve hasarla ilişkilendirilir. Spinea, potansiyel anahtar bileşen hasarını önlemek için en iyi parametre olan çok yüksek acil durum torku gösterir. yani rulman redüksiyonunun çarpışması. TwinSpin dişlilerinde yüksek acil durum torku® şanzımanın içindeki birçok silindir tarafından sağlanır. Tüm bu silindirler çarpışmanın yol açabileceği olası hasarları önler. Çoklu silindirlerin devreye girmesi TwinSpin ® redüksiyon dişlilerininprensibi için tipiktirBu parametre, redüksiyon dişlilerinin çeşitli prensiplerinde oldukça sınırlıdır. Örneğin, harmonik tahrikli yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlileri daha küçük acil durum torku gösterir. Aktarım prensibinde yalnızca iki esnek spline noktası yer alır. Acil durum torkunun birkaç dişin bağlanmasıyla ilişkilendirildiği planet redüksiyon dişlileri benzerdir.  

Ek dönme hareketi genellikle Kartezyen robot uygulamalarının ayrılmaz bir parçasını temsil eder ve makinenin güvenilirliğine ve etkinliğine önemli ölçüde katkıda bulunur. SPINEA ürünü stabil ve etkili kullanım için uygun bir çözümdür. Ürün uzun süreli kullanım için mükemmeldir, bakım gerektirmez ve çarpışma durumunda çok dayanıklıdır.

SPINEA, sro şirketindeki uygulama mühendislerinden oluşan ekip, müşterinin uygun yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlilerini seçmesine ve uygun bir tasarım hazırlamasına yardımcı olur. Ekip ayrıca belirli bir uygulamaya uygun, benzersiz, yüksek hassasiyetli ürünü geliştirip üretiyor ve böylece maksimum müşteri memnuniyeti sağlıyor.


  1. Ana Sayfa
  2. Bilgiler
  3. Kartezyen robotlarda yüksek hassasiyetli redüksiyon dişlileri TwinSpin
logo