Sikloidal Sıfır Boşluklu Redüktörler

Sikloidal Sıfır Boşluklu Redüktörler

TwinSpin® sikloidal sıfır boşluklu redüktörlerin çok yüksek konumlandırma doğruluğu bir tesadüf değildir
SPINEA, ürünlerinin Endüstri 4.0 konseptine uygun olarak mükemmel doğruluğunu sağlamak için ölçüm teknolojilerinin yanı sıra en son teknolojiye sahip ilerici hassas üretime de yatırım yapmıştır. Rulman redüktör bileşenlerinin tüm üretim süreci boyunca hassas ve istikrarlı üretimi, ölçümü ve denetimi, müşterinin yalnızca gerekli tüm parametreleri karşılayan üstün bir ürün almasını sağlar.

 

Yüksek hassasiyetli TwinSpin® sikloidal yatak redüktörleri olağanüstü özellikleri nedeniyle endüstrinin en zorlu alanlarında uygulama alanı bulmuştur. Robotik, takım tezgahları, şekillendirme makineleri, tıbbi cihazlar, otomasyon, güvenlik ve navigasyon sistemleri alanlarındaki üreticiler, 25 yıldır ekipmanlarında kalite, güvenilirlik ve hassasiyetin temeli olarak TwinSpin® redüktörleri kullanıyor. TwinSpin® redüktörlerin geliştirilmesi ve üretiminin arkasında modern ve ilerici SPINEA® şirketi bulunmaktadır.

          Yüksek hassasiyet tesadüf değildir

TwinSpin® yüksek hassasiyetli sikloidal yatak redüktörleri, tasarımcılar ve üreticiler tarafından aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok benzersiz özelliği nedeniyle seçilmektedir:

10 ark saniyeden daha düşük mükemmel tekrarlanabilir konumlandırma doğruluğu;
Sikloidal boşluksuz dişli mekanizması, standart LM ≤ 1arcmin;
Yüksek tork kapasitesi;
Yüksek burulma ve eğilme sertliği;
Hasarsız yüksek tork aşırı yük kapasitesi;
Aktarılan yüksek tork için küçük boyut ve ağırlık;
Yüksek dişli oranları;
Yüksek verim;
İçi Boş Şaft tasarımı;
Uzun servis ömrü;
Kolay/Tak ve Çalıştır kurulumu;
Burulma özelliklerinin doğrusallığı;
Düşük giriş ataleti.
         Bu zorlu özelliklere ulaşmak için tüm üretim süreci sıkı bir şekilde kontrol edilir. SPINEA, ürünlerinin Endüstri 4.0 konseptine uygun olarak mükemmel doğruluğunu sağlamak için ölçüm teknolojilerinin yanı sıra en son teknolojiye sahip ilerici hassas üretime de yatırım yapmıştır. Rulman redüktör bileşenlerinin tüm üretim süreci boyunca hassas ve istikrarlı üretimi, ölçümü ve denetimi, müşterinin yalnızca gerekli tüm parametreleri karşılayan üstün bir ürün almasını sağlar.

         TwinSpin® redüktörlerin bireysel bileşenlerinin üretim sürecinde, doğru, hızlı ve doğru ölçümleri garanti eden ZEISS'ın hassas 3D ölçüm cihazları üzerinde boyutsal ölçümler gerçekleştiriyoruz. Geometrik şekil sapmaları MAHR'ın özel cihazlarıyla kontrol edilir. Üretim, denetim ve depolama alanları, sıkı bir şekilde kontrol edilen sabit sıcaklık ve nem değerlerine göre sürekli olarak iklimlendirilir. Ürün kalitesini etkileyen tüm süreçler, uzun vadeli istikrarlı üretim kalitesini garanti eden üst düzey vasıflı personel gerektirir.

                                                

                                                      Doğru yön yolu ölçümü

      Üretim sürecinde tüm bileşen ölçümleri dahili bir veri tabanına kaydedilir ve her bileşenin kendi doğum belgesi vardır. Şirketimizin özel müşteri gereksinimlerini karşılayabilmesinin nedeni de budur.

      Yeni projelerde müşteriyle iletişim çok önemlidir. Müşteri yalnızca doğruluk gerekliliklerini değil aynı zamanda ekipmanın çalışacağı koşulları da belirleyebilir.

Mekaniğin yasaları evrensel olarak geçerlidir. Bir ürünü tasarlarken ve üretirken parametreler arasında dengeyi korumak çok önemlidir. Uygulama mühendisliği uzmanlarımızın ayarlayabileceği denge budur.


      Uygulama örneği

      Belirli bir uygulama için redüktörün parametrelerini ayarlarken müşteri ile uygulama mühendisi arasındaki iletişimin büyük önemini gösteren uygulamadan bir örnek:

Müşteriler çoğu zaman daha da yüksek redüktör doğruluğu talep etmektedir (Lost Motion standarttan daha yüksektir). Bu gereksinim için redüktördeki bileşenler üzerindeki montaj boşluklarının ayarlanması gerekir. Otomatik olarak, redüktörün iç sürtünmesinde, direncinde ve başlangıç ​​torkunda artış gibi eşlik eden bir olay meydana gelir. Bu artan direnç, müşteriye sürekli iletilmesi gereken ek önlemlerle çözülmektedir.

 

    

                                 Kayıp Hareket ile Yüksüz Başlangıç ​​Torku Arasındaki İlişki

         TwinSpin® hassas yatak redüktörünün montajı özel prosedürler, eğitimli personel ve özel mastarlar ve aletler kullanılarak gerçekleştirilir. Bu önlemler çok hassas rulman kanallarının olası hasarlarını önler ve gerekli parametrelere ulaşılmasını garanti eder.

                    

                                                   Robotik redüktör montaj iş istasyonu

        TwinSpin® yüksek hassasiyetli redüktör özel aletler kullanılmadan sökülürse TwinSpin® yüksek hassasiyetli redüktörün bileşenlerinin bozulması, hizmet ömrünün kısalması ve orijinal parametrelerin kaybolması çok muhtemeldir. Böyle bir müdahale sonrasında SPINEA, rulman redüktörünün veya parametrelerinin doğru çalışmasını garanti edemez. TwinSpin® yatak redüktörüne veya DriveSpin® aktüatörüne herhangi bir müdahalede bulunmadan önce SPINEA veya distribütörünüzle iletişime geçin.


  1. Ana Sayfa
  2. Bilgiler
  3. Sikloidal Sıfır Boşluklu Redüktörler
logo